SRT Danışmanlık

SRTNET Penetrasyon Test Hizmeti

SRTNET, 2004 yılında kurulduğu tarihinden bu yana bilişim sektörünün çeşitli alanlarında faaliyetler göstermiştir. 2012 yılından itibaren danışmanlık faaliyetlerine, Sistem Güvenlik Testi olan Penetrasyon Test Hizmetini de eklemiştir. Penetrasyon testleri; günümüz bilgi güvenliği dünyasının en önemli konularından biridir. Penetrasyon testleri (PenTest); belirtilen sistemlerde (sistem, ağ, web, veritabanı, yazılım vb.) mevcut olabilecek her türlü güvenlik zafiyetinin, bilinen tüm yöntemler kullanılarak gizlilik kuralları çerçevesinde tespit edilmesini ve raporlanmasını içerir.Mobil uygulama testleri, test olgunluk seviyesi ölçümü ve test veri yönetimi gibi katma değerli test hizmetleri konusunda danışmanlık vermektedir. Firmamız, Bilgi teknolojileri alanında farklı sektörlerde ve farklı ölçeklerdeki faliyet gösteren firmalara test danışmanlık hizmetinin yanı sıra; test dış kaynak kullanımı, merkezi test organizasyonu kurulumu ve yazılım test araçları seçimlerinde de yardımcı olmaktadır.

Penetrasyon Testi Neden Gereklidir ?

Günümüzde birçok kurum ve kuruluşun bilgisayar sistemleri çeşitli nedenlerle siber saldırılara maruz kalmaktadır. Bu saldırılar, genelde siyasi, ticari, kişisel vb. sebeplere dayanmakta olup, sonucunda ise kurumlara değer ve güven kaybı yaşatmaktadır.Kurumlar çoğu zaman web sitelerinin üzerinde çok fazla bilgi taşımadıklarını öne sürseler de, kötü niyetli kişiler bu web siteler üzerinden kurumun mail yazışmalarına dahi ulaşabilecek çapta siber saldırılar gerçekleştirebilmektedir. Siber saldırılar göz önünde bulundurulduğunda değer ve güven kaybı, yaşanabilecek problemler içerisinde belki de en küçüğüdür. Penetrasyon testleri, yapılan güvenlik yatırımlarının doğrulayıcısı niteliğine sahiptir. Son zamanlarda gerçekleştirilen saldırılar özellikle hedeflere yönelik olduğundan dolayı, daha fazla zarara yol açmaktadır.

Neden SRTNET ?

SRTNET, Penetrasyon Testleri kapsamında standart güvenlik açığı tarama programlarına ek olarak manuel tarama hizmeti vermektedir. Böylece hazır programların tespit edemediği güvenlik açıklıkları, alanında yetkin güvenlik uzmanlarımız tarafından en ince ayrıntısına kadar tespit edilmektedir. SRTNET, uluslararası alanda kabul görmüş Pentest standartlarını benimser. Test hizmetleri sonucunda tespit edilen açıkları ve bu açıkların oluşturacağı risk düzeylerini detaylı olarak gizlilik sözleşmesine bağlı kalarak, profesyonel şekilde raporlandırır.Siber saldırılar sonucunda, 3. Şahısların eline geçmemesi gereken veriler (e-mail yazışmaları, üyelik bilgileri ve parolaları, personel özlük bilgileri, kredi kartı bilgileri vb.) elde edilebilmektedir.Siber saldırılar sadece kurumlara değil, aynı zamanda şahıslar için de telafisi mümkün olmayan maddi ve manevi zararlara yol açabilir.

SRTNET Bilgi Güvenliği ve Güvenli Kod Geliştirme Eğitimleri

SRTNET, bilgi-işlem personeliniz öncelikli olmak üzere tüm personelinize kişisel güvenlik, güvenli kod geliştirme ve sistem güvenliği alanlarında eğitim hizmeti de sunma imkanına sahiptir. Alacağınız eğitimler ile yaptırdığınız ve bundan sonra yaptıracağınız penetrasyon test raporlarını daha kolay yorumlayabilecek ve güvenlik açıklarına müdahale konusunda daha etkin sonuçlar elde edebileceksiniz. Kurumunuza yapılan siber saldırılarda, güvenlik eğitimi almış personeliniz ile hata yapmaktan daha kolay kaçınabileceksiniz..

SRTNET Bilgi Güvenliği Danışmanlık Hizmeti

SRTNET, Kurumunuza alacağınız yazılım veya sistemler için sizlere güvenlik alanında danışmanlık hizmeti de vermektedir. Bizimle çalışma yaptığınız süre içerisinde, kurumunuza alacağınız sistemlerin güvenlik araştırmalarını talebiniz doğrultusunda size önceden sunuyoruz ve bu alanda belirttiğiniz sistemlerin karşılaştırma raporunu sizin için hazırlıyoruz. Ayrıca danışmanlık hizmeti verdiğimiz süre kapsamında kurumunuzun dışarıdan aldığı siber saldırılarda, saldırıların gerçekleştiği kaynağı tespit etme konularında da sizlere yardımcı oluyoruz. Böylelikle kurumunuzun itibarını zedelemeye yönelik art niyetli yapılan çalışmaların çıkış kaynağını araştırma görevini de üstleniyoruz.